Polak ranny w Kanadzie kierowca uciekł z miejsca zdarzenia…

Opublikowano: Maj 16, 2017

W niedzielę 14 Maja w godzinach porannych czasu lokalnego w okolicach miasta Calgary, 30 letni mężczyzna wjechał w tył „Papaka” rozpędzonym samochodem osobowym powodując bardzo poważną kolizję drogową.


Piotr według lokalnych mediów w stanie ciężkim ale stabilnym został natychmiast przewieziony lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala. Udało nam się ustalić, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo ale odniósł kilka poważnych obrażeń nogi i kostki.
Według najnowszych informacji nadesłanych przez przyjaciół przebywających w szpitalu, Piotr niedawno trafił na salę operacyjną gdzie jest operowany.
Ogromne podziękowania należą się klubowi skuterów w Calgary (http://www.apocalypsesc.com/) i jego prezesowi Spencerowi Kennediemu. Którzy od początku pobytu Piotra i „Papaka” w Kanadzie pomagali na wszystkie możliwe sposoby. Dzięki ich inicjatywie ruszył społeczny apel o pomoc finansową po wypadku, stronę można znaleźć pod adresem https://www.gofundme.com/help-piotr-glowacki

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Piotr już pobił „nieoficjalnie“ dotychczasowy rekord Guinnessa na najdłuższą podróż na skuterze o pojemności 50cc ustanowiony przez dwóch Ukraińców: Theodore Rezvoy i Evgeniy Stoyanov w 2013 roku wynoszący 14,434 km. Tymczasem Piotrek przejechał już na swoim Papaku ponad 22,000 km.
To nie pierwsza wyprawa naszego bohatera po bezdrożach Kanady, pod koniec Kwietnia tego roku Piotrek musiał odłożyć dalszą podróż ze względu na bardzo niesprzyjające warunki atmosferyczne (zima stulecia) oraz liczne awarie „Papaka”. Ponownie wielkie podziękowania dla klubu skuterów z Calgary (http://www.apocalypsesc.com/), który pomógł zbierać części i przywrócić „Papaka” do życia.

Kierowca samochodu osobowego, który spowodował zdarzenie w pewnym momencie w niewyjaśnionych dotąd  okolicznościach zniknął z miejsca zdarzenia zanim przybyła policja. Jednak po kilkugodzinnych poszukiwaniach udało się go odnaleźć i zatrzymać.

Źródło: fakty.plportal.pl

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz